Kalendarium nadania imienia

• Październik 2013 r.  – Propozycja nadania placówce imienia Jana Pawła II wysunięta przez dyrektora przedszkola,
  • październik 2013 r. Wspólnie z Rodzicami została podjęta inicjatywa przygotowań poprzez włączenie w modlitewne przygotowanie – „ ogród róż” tworzony wspólnie w chętnych rodzinach z dzieckiem.
  • 21 grudzień 2013. – Jasełka w wykonaniu dzieci z wielkimi Polakami min. Janem Pawłem II.
  • 25 styczeń 2014 r. .- Pismo s. Joanny M.- Dyrektorki do Zarządu Zgromadzenia Sióstr Pocieszycielek NSJ. w Pruszkowie jako Organu Prowadzącego Przedszkole w sprawie nadania placówce imienia Jana Pawła II.
  • 5 luty 2014 r. -wyrażenie zgody i błogosławieństwo dla tego przedsięwzięcia ze strony Zarządu Zgromadzenia Sióstr Pocieszycielek NSJ. Od dnia kanonizacji Jana Pawła II przedszkole otrzymuje imię Jana Pawła II.
  • 15 stycznia – 15 lutego 2014r. Konkurs literacko-plastyczny dla dzieci i Rodziców pt :” Jan Paweł II „
  • marzec – kwiecień –2014 – dalsze przygotowania modlitewne w rodzinach, tworzenie „STOKROTKI” jako wystroju na czas akademii oraz przygotowanie dzieci do uroczystej akademii.
  • 14.04.2014 r. – Uroczysta akademia ku czci Jana Pawła II przygotowująca do nadania Imienia i Patronatu Wielkiego Rodaka papieża Jana Pawła II.
  • 3-14.04.2014r. Nowenna przedszkola przed Relikwiami Jana Pawła II w naszym przedszkolu.
  • Uroczyste wysłanie delegacji na kanonizację naszego Patrona Jana Pawła II- rodzina Chodkowskich.
  • 27.04.2014r NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO- KANONIZACJA W RZYMIE JANA PAWŁA II WRAZ Z PAPIEŻEM JANEM XXIII.
  • 26 maja 2014 r. Msza św. dziękczynna za dar kanonizacji i nadania Imienia i Patronatu dla przedszkola pod przewodnictwem ks. bp.pomocniczego Diecezji Warszawsko-Praskiej  Marka Solarczyka
  • 27 maja 2014 r. wpis przedszkola do Rodziny Szkół im. Jana Pawła II i otrzymanie logo szkół, udział dzieci w konkursie szkół na znaczek na XIV Pielgrzymkę szkół na Jasną Górę w dniu 9.X.2014 r.
  • 12 czerwiec 2014 r. Zakończenie roku przedszkolnego – „ Mam talent”prezentacja talentów dzieci w rozumieniu rozwoju człowieka zgodnie z planem Boga według naszego Patrona Jana Pawła II;
  •  popołudnie z Janem Pawłem II- recytacja poezji przez Rodziców;
  • Wakacyjny konkurs fotograficzny- pt:” Z Janem  Pawłem  II – po wakacyjnych szlakach„.
  • 8.X.2014 r.- XIV Pielgrzymka Rodziny szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę- udział delegacji z przedszkola.
  • 24.II.2015 r. – odebranie Relikwii św. Jana Pawła II z rąk Arcybiskupa Kardynała Stanisława Dziwisza w Kurii Arcybiskupiej Krakowa przy Franciszkańskiej 3
  • Marzec 2015 r. – Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem redaktora naczelnego czasopisma „Tak Rodzinie”- ks. Janusza Stańczuka- wniesienie Relikwii św. Jana Pawła II do Kaplicy.
  • Konkurs wielkanocny pt:” Pisanka w kolorach papieskich”.
  • 24.V.2015 r. poświecenie sztandaru przedszkola w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Warszawie na Bródnie przez proboszcza Sanktuarium ks. Stanisława Wołosiewicza w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  • 9.X. 2015 r. XV Pielgrzymka Rodziny szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę- udział delegacji ze sztandarem. Zwycięstwo Grzesia Płaskowickiego w konkursie na znaczek tej pielgrzymki. Odebranie nagrody z rąk ks. bp. Henryka Tomasika.