Nasze przedszkole

Jesteśmy przedszkolem niepublicznym katolickim. Swoją siedzibę mamy  przy ul. Syrokomli 23 w Warszawie w dzielnicy Bródno, gmina Targówek.

Od 24 lat przedszkole cieszy się dużym zainteresowaniem Rodziców, którzy pragną zintegrowanego wychowania swoich pociech w sferze duchowej, psychicznej, fizycznej i emocjonalnej. Tu znajdują serdeczną atmosferę i pełne bezpieczeństwo dziecka, oraz gruntowne przygotowanie do podjęcia przyszłej nauki szkolnej. Dzieci w zróżnicowanej grupie przedszkolnej (3-6 lat) mają okazję do wzrastania w serdecznej rodzinnej atmosferze. Poprzez różnorodną aktywność zabawową i zajęcia edukacyjne zdobywają wiedzę i kształtują charakter. Uczą się wrażliwości na piękno, dobro, miłość i wzajemne poszanowanie oraz zrozumienie. Uczestniczą w zajęciach rozwijających zdolności i talenty oraz w spotkaniach z muzyką, teatrem, z różnorodnymi warsztatami. Coroczny pokaz twórczości dzieci i ich talentów odbywa się z racji Święta Rodziny. Przedszkole posiada dobrze wyposażony własny plac zabaw z bezpieczną i edukacyjną nawierzchnią oraz sprzętem do zdobywania różnorodnych sprawności sportowych, otoczony zielenią w którym dzieci pielęgnują rabaty kwiatowe i dbają o ład i porządek. Wyposażenie sal przedszkolnych sprzyja edukacji i zabawie, przedszkole  posiada nowoczesny sprzęt techniczny z dostępem do laptopa i komputera dla dzieci przygotowujących się do podjęcia obowiązków szkolnych.  Sala rytmiczno-sportowa posiada bogaty zasób  sprzętu do zabaw ruchowych i ćwiczeń gimnastycznych oraz muzycznych a także duży suchy basen i klocki korekcyjne. Służymy dzieciom i Rodzicom przez 5 dni w tygodniu i 10 godzin w ciągu dnia. Serdecznie zapraszamy Rodziców z dziećmi, którym zależy na takim wychowaniu.

Od dnia Kanonizacji Wielkiego Rodaka Papieża Jana Pawła II- 27.04.2014 r. Przedszkole otrzymało imię i Patronat Jana Pawła II. W Święto Rodziny 26 maja 2014 r. ks. bp. Marek Solarczyk celebrował uroczystą Mszę św., dzień później placówka została wpisana do Rodziny Szkól im. Jana Pawła II.Wychowawcy dbają o kształtowanie w rodzinach potrzeby modlitwy i wdzięczności organizując spotkania, konkursy związane z Patronem. Przedszkole wydało własny album upamiętniający te wydarzenia.

27.II.2015 r. Wychowawcy odebrali z rąk ks. Kard. St. Dziwisza, Relikwie św. Jana Pawła II w Kurii Arcybiskupiej w Krakowie, które uroczyście zostały wprowadzone do przedszkola i tam gromadzą codziennie dzieci i Rodziców, którzy polecają swoje życie Bogu przez ręce Patrona Jana Pawła II.http://rodzina.org.pl/wp-content/uploads/2011/01/logo-RS_baner.jpg

Delegacja przedszkola uczestniczy w Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę.

W  czerwcu 2015 r. nasz przedszkolak Grześ Płaskowicki został laureatem konkursu plastycznego Rodziny szkół im. Jana Pawła II na znaczek XV Pielgrzymki na Jasną Górę.

24.05.2015 r. w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej na Bródnie odbyła się uroczysta Msza św. dziękczynna za 20 lat działalności przedszkola i poświęcenie sztandaru przedszkola z wizerunkiem naszego Patrona św. Jana Pawła II.